Na bieżąco

Archiwum

Wydarzenia

Archiwum
08-02-2021

Testy autobusów elektrycznych

Testy autobusów elektrycznych
15-10-2020

Nowe autobusy marki Setra w Oleśnicy

Nowe autobusy marki Setra w Oleśnicy
pfr

poznaj nas

POLBUS-PKS - połączenie tradycji z nowoczesnością

Jesteśmy przedsiębiorstwem transportowym, które działa na rynku już od ponad 70 lat. Dawne Przedsiębiorstwo Komunikacji Samochodowej we Wrocławiu, z którego wywodzi się nasza firma, zostało utworzone w 1946r. Natomiast w roku 2001 nastąpiło przekształcenie w POLBUS-PKS Sp. z o. o.

Doświadczenie, kadra pracownicza i stałe podnoszenie poziomu świadczonych usług sprawiły, że jesteśmy obecnie największym przewoźnikiem na Dolnym Śląsku. Dzięki wieloletniej tradycji i ciągłym poszukiwaniu nowych rozwiązań wyznaczamy standardy w branży przewozowej. Realizujemy regularne przewozy autobusowe oraz świadczymy usługi wynajmu autokarów w kraju i za granicą.

Chętnie podejmujemy nowe wyzwania, dzięki czemu nasze doświadczenie jest z każdym wykonanym zadaniem coraz bogatsze. Profesjonalizm i kreatywność w połączeniu z tradycją wpłynęły na to, iż wyspecjalizowaliśmy się w międzynarodowych i krajowych wyjazdach turystycznych, obsłudze dużych imprez sportowych i kulturalnych, konferencji, eventów oraz festiwali. Na pokładach naszych autokarów podróżowali piłkarze Realu Madryt, ACF Fiorentia oraz Borussii Dortmund. Na swoim koncie mamy kompleksową obsługę transportową dużych wydarzeń, takich jak m. in. The World Games 2017, czy European Shooting Championship 2020.

Każdego roku przewozimy przeszło 3 miliony Pasażerów, pokonując przy tym ponad 9 milionów kilometrów. To tak jakby 23 razy dojechać z Ziemi na Księżyc lub 224 razy okrążyć Ziemię.

Posiadamy ponad 150 autobusów i busów spełniających wszelkie normy bezpieczeństwa oraz gwarantujących wysoki komfort podróży. Różnorodność dostępnej floty umożliwia nam realizację praktycznie każdego zlecenia, nawet najbardziej wymagającego. Pozycja na rynku i nastawienie na zadowolenie naszego Klienta powodują, iż stale inwestujemy w nasz tabor podnosząc standard autokarów.

Zaufanie wielu firm i instytucji, a także profesjonalizm, wykwalifikowana i zaangażowana kadra, doświadczeni kierowcy - to wszystko - a także wiele innych dodatkowych czynników i cech osób tworzących sukces naszej firmy - pozwala nam wyznaczać standardy na rynku przewozów pasażerskich.

Władze Spółki

Zarząd Polbus-PKS:

  • Mariusz Kruk - Prezes Zarządu

Rada Nadzorcza Polbus-PKS:

  • Marcin Przychodzki - Przewodniczący Rady Nadzorczej
  • Rafał Borutko

  • Przemysław Tetłak

  • Mariusz Majski

  • Artur Czucha

Na bieżąco

Archiwum

Wydarzenia

Archiwum
08-02-2021

Testy autobusów elektrycznych

Testy autobusów elektrycznych
15-10-2020

Nowe autobusy marki Setra w Oleśnicy

Nowe autobusy marki Setra w Oleśnicy
pfr